previous pauseresume next

اردوی جهادی و خودجوش، تحت عنوان جهادگران سلامت در تاریخ پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ خرداد ماه جاری

گروهی از اساتید و پزشکان متخصص دانشگاه به همراه تعدادی از دانشجویان پزشکی درحرکتی جهادی و خودجوش، تحت عنوان جهادگران سلامت، در تاریخ پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ خرداد ماه جاری در تعدادی از روستاهای محروم منطقه پادنای شهرستان سمیرم مستقر و به ارائه خدمت پرداختند. درا ین حرکت خودجوش و حمایت های معنوی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه و با هماهنگی و همکاری شبکه بهداشت شهرستان سمیرم و دهیاری روستای سیور پادنا به انجام رسید، دو هدف اصلی بیمار یابی و غربالگری بیماری های غیر واگیر و فرهنگ سازی در اولویت بود.

دراین برنامه در مجموع شش تیم (شامل ۴ تیم پزشکی و دو تیم دندانپزشکی به سرپرستی آقایان دکتر سیدمحمد مسعود مرندی (متخصص داخلی، پژوهشگر طب اسلامی و پزشک طب تسکینی مرکزسیدالشهدا (ع))، دکتر مهرداد زینلیان ( متخصص پزشکی مولکولی و عضو هیأت علمی دانشکده پزشکی)،دکتر سعید مجیدی نژاد (متخصص طب اورژانس و عضو هیأت علمی دانشکده پزشکی)، دکتر سیدمحمد ابطحی (جراح عمومی مرکز سیدالشهدا (ع)) و آقایان دکتر حسین پریوش و دکتر محمد رامین نیا (دندانپزشک) حضور فعال داشتند. ویزیت ۲۹۵ بیمار و شناسایی ۵۰ بیمار جدید مبتلا به  فشار خون بالا و ۲۳ بیمار مبتلا به دیابت و نیز ارائه خدمات دندانپزشکی به ۱۰۰ نفر از اهالی حاصل حضور تیم های مذکور در چهار روستای چهارراه،علی آباد، سیور و ماندگان از توابع پادنای سفلی شهرستان سمیرم بود. همچنین دانشجویان شرکت کننده که همگی از ترم های علوم پایه و ICMپزشکی و دندانپزشکی بودند، ضمن فراگیری عملی نحوه صحیح تعامل پزشک با بیمار و نکات اخلاقی مرتبط از اساتید فرهیخته شرکت کننده در برنامه، نکات کاربردی در مدیریت صحیح بیماری ها را نیز فرا گرفتند.

همچنین سه جلسه آموزشی درمسجد و حسینیه روستاهای علی آباد و سیور با موضوعات سبک زندگی اسلامی، اصول پیشگیری در طب اسلامی و آشنایی با سواد رسانه درمواجهه با شبکه های مجازی با سخنرانی آقایان دکتر مهرداد زینلیان، دکتر سیدمحمد مسعود مرندی و حجه الاسلام قیصریان (معاون فرهنگی نهاد نمایندگی ولی فقیه و کارشناس فضای مجازی) ارائه گردید که با حضور فعال اهالی، بویژه جوانان همراه بود.