previous pauseresume next

پندها و مطالب آموزنده در خصوص ماهواره و اثرات آن ......

-      آیا می دانید کشور آمریکا در زمینه روش زندگی، خود را صاحب سبک می داند و سبک زندگی آمریکایی را رسماً روش برتر زندگی می داند و برای ترویج آن در جهان تلاش می کند.

-      سیاست همسان سازی فرهنگی و ایجاد تغییرات اجتماعی، مطابق با الگوی غربی در دستور کار شبکه های ماهواره ای و رسانه های بیگانه است.

-      یک استراتژیست نظامی آمریکا در زمان جنگ افغانستان اگر به جای موشک ها و بمب ها و راکت ها برای جوان های افغان وسایل شهوت رانی، پوشش های سبک غربی و آمریکایی بفرستید بدون هزینه می توانید افغانستان را تصرف کنید.

-      قرآن کریم سوره نور آیه ۱۹: کسانی که دوست دارند زشت کاری در میان آنان که ایمان آورند شیوع پیدا کند برای آنان در دنیا وآخرت پر درد خواهد بود و خداست که می داند و شما نمی دانید.

-          رصد، شناسایی و اطلاع سانی به موقع می تواند ضامن صیانت از مادران حال، آینده و مربیان انسان ساز این مرز و بوم باشد.

-      آیا می دانید محور تمام برنامه ریزی دشمنان علیه جامعه اسلامی حیا زدایی بوده و به هر قیمتی در جهت فراگیر نمودن آن، تلاش می کنند.

-       حضرت امام خمینی (ره): ما می توانیم به وسیله همین دستگاه های که داریم، به وسیله همین صدا و سیما، به وسیله مطبوعات، به وسیله گروه هایی که به خارج می روند اسلام را آن طوری که هست معرفی کنیم و همین خودش از هزاران توپ و تانک بیشتر می توانند موثر باشد. صحیفه نور، ج ۱۸، ص ۲۴۳

-         هدف شبکه های ماهواره ای تبدیل اسلام ناب محمدی (ص) به اسلام آمریکایی است.

-         تکلیف چیست؟ مبلغان دینی وفعالان فرهنگی باید تمام تلاش خود را در نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی به کار گیرند.

-      اگر مبلغان دینی و فعالان فرهنگی سبک زندگی دینی را طرح ریز نمایند و آن را در اختیار جامعه و جوانان قرار دهند به خودی خود تمام شبهات و گرایشات انحرافاتی را هضم و دفن خواهند کرد.

-          آیا می دانید، ضرورت دهه ۹۰ انقلاب اسلامی گسترش نهضت سواد رسانه ای است.

-          آیا می دانید، کنترل و صیانت از ارزش ها و فرهنگ ها به عنوان اصل اساسی ، در تمام کشورها وجود دارد.

-          تکلیف چیست؟ آگاه سازی، هوشیار سازی و بالا بردن سطح دانش جامعه

-         همواره باید آثار مخرب و معایب ماهواره را با استفاده از شواهد عینی به مردم نشان دهیم

-          دادگاه های خانواده نشانگر این است که این شبکه های ماهواره ای چه بلایی بر سر خانواده ها آورده است.

-          کارگزاران فرهنگی و مدیران کشور باید نسبت به انتقال سیگنال رسانه های معارض جبهه انقلاب اسلامی حراست و کنترل داشته باشند.

-          آیا می دانید از دری که ماهواره وارد می شود که از در دیگر آبرو، غیرت و ایمان و حیا می رود.

-         آیا می دانید ۸۰ در صد طلاق ها ریشه در حضور ماهواره در خانه دارد.

-          چرا ۶ شبکه ماهواره ای ظرف ۶ سال به ۱۶۲ شبکه افزایش یافته.

-      مقام معظم رهبری ۳۰/۷/۱۳۹۰:  شیطان امروز از راه اینترنت و ماهواره و روش های ارتباطی مدرن و فوق مدرن سراغ شما می آید. حرف های مدرنی هم دارد سخت افزارش را مدرن کرده، نرم افزارش را هم مدرن کرده

-      بینایی یک حس است، دیدن ابتذال بر مغز و قوه جنسی انسان اثر می گذارد، آثار کوتاه و طولانی مدت دارد، هورمون های جنسی را تحریک و تفکرات صحیح انسان را مختل می کند، پی آمدهای طولانی مدت آن هم این است که ذهن انسان، کارکرد اصلی اش را از دست می دهد و فکر ابتذال برایش امری عادی می شود

-      بسیاری از کشورهای غربی هم در مورد کشورهای خودشان در خصوص استفاده از ماهواره اختلاف جدی دارند، حتی دربسیاری از کشور های اروپایی و آمریکایی استفاده بدون اجازه قانونی و بدون فیلتر از ماهواره ممنوع است

-         ایا می دانید، مقایسه ویدیو و ماهواره قیاسی صد در صد اشتباه و ناصحیح است

-          آیا می دانید در کشور آمریکا استفاده از ماهواره ممنوع است و بسیاری از برنامه ها فیلتر شده است

-         آیا می دانید در کشور انگلستان استفاده از ماهواره ممنوع است و بجز دیش های ۶۰ سانتی که فقط اتحادیه اروپا را پوشش می دهد

-      ایا می دانید در کشور آلمان بجز دیش هایی که اتحادیه اروپا را پوشش می دهد آن هم به شکل محدود استفاده از دیگر شبکه ها ماهواره ای دارای محدودیت است

-      آیا می دانید چرا کشورهای غربی خودشان برای استفاده از شبکه های اجتماعی محدودیت قائل هستند؟ ولی در ترویج آن در دیگر کشورها ابایی ندارند؟

-         آیا می دانید چرا رئیس جمهور آمریکا می گوید اجازه استفاده ازفیس بوک را حتی به دخترانش نمی دهد؟

-      ماهواره، تکنولوژی فراگیر رسانه ای امروز در حال شیوه ها در میان جامعه ایرانی است آیا وقت آن نرسیده که سواد رسانه ای مردم را تا حدی بالا ببریم که آسیب های آن به حداقل برسد

-      یکی از اصلی ترین دلایل گسترش بدحجابی در کشور را باید در تلاش شبانه روزی شبکه های ماهواره ای جستجو کنیم که به شدت در پی ترویج سبک زندگی غربی هستند که در آن حجاب هیچ جایگاهی ندارد.

-       یکی از اهداف رسانه ها برای نفوذ تأثیرگذاری، خانواده ها هستند که عمیقاً تحت تأثیر رسانه ها قرار می گیرند، هالیود به عنوان یکی از غول های رسانه ای از آغاز پیدایش تاکنون محور برنامه های خود را براین نهاد قرار داده است.

-          از نظر پرچم داران دفاع حقوق زنان درغرب، مادری کردن و مسئولیت همسرداری، پایمال شدن حقوق زن به شمار می رود.

-          آیا می دانید غرب اولین قربانی نظریه های فمنیسیتی است

-      ازدواج و خانواده در ایالات متحده و سایر کشورهای مدرن غربی در دو نسل گذشته تغییرات اساسی را شامل کاهش ازدواج رسمی، افزایش طلاق، زندگی مشترک بدون ازدواج و تولد فرزندان نامشروع و ... داشته است.

-      آیا می دانید شبکه های ماهواره ای علاوه بر ترویج تنوع طلبی جنسی، دعوت به تنوع در مسائل مختلف از جمله مد پوشش، غذا، اثاثیه وسایل زندگی و ... در دستور کار برنامه های خود قرار دارند.

-      آیا می دانید جهانی سازی یا همان ایجاد دهکده جهانی یکی دیگر از اهداف شبکه های ماهواره ای در جهت آمریکایی کردن سبک زندگی جوامع دنیا می باشد.

-      صرف بیهوده عمر در تماشای فیلم لغو و تأثیر پذیری از آنها و خلق و خوی حیوانی پیدا کردن، عاقبت چیزی جز حسرت و اندوه بر جای نمی گذارد.

-       شبکه های ماهواره ای، خرد و اندیشه جامعه اسلامی را تباه می نماید و توان تفکر و اندیشه در جهت رسیدن به زندگی صحیح را سلب می نماید.

-      مقام معظم رهبری، مسئولان فرهنگی، باید مراقب رخنه ی فرهنگی باشند، رخنه های فرهنگی بسیار خطرناک است و باید حساس باشند باید هوشیار باشند، نمی خواهیم بگوییم همه آسیب های فرهنگی کار بیگانگان است، نه خود ما هم مقصریم، مسئولان مختلف، مسئولان فرهنگی و مسئولان غیر فرهنگی، کم کاری ها، غلط کاری ها، اینها تأثیر داشته ، ما همه را به گردن دشمن نمی اندازیم اما حضور دشمن را هم در زمینه مسائل فرهنگی نمی توانیم فراموش کنیم.

-       مقام معظم رهبری، آزادی غیر از ولنگاری است، آزادی غیر از رها سازی همه ضابطه هاست، آزادی که نعمت بزرگ الهی است خودش دارای ضابطه است، بدون ضابطه، آزادی معنایی ندارد.

-       مقام معظم رهبری: در تخریب کار فرهنگی کاری که تخریب کنندگان کار فرهنگی انجام می دهند این است که به جای عزم راسخ ملی، تردید را در مردم ترویج می کنند... جای ایمان راسخ شبهه افکنی و بی اعتقادی، جای کار و تلاش و همت بلند ، لذت جویی و شهوت رانی

-      مقام معظم رهبری: اما آنچه نقطه ی مهمتر عرض من است، خطاب به جوان هایی است که در سرتاسر کشور فعالیت های فرهنگی را بصورت خودجوش شروع کردند که به حمدالله خیلی هم وسیع شده است

-      سوالاتی برای تأمل آیا شبکه های ماهواره ای با دین و ارزش و فرهنگ ما سازگارند؟ چرا در برنامه های ماهواره ای بر وجود مشروبات الکلی بر سر سفره اصرار می کند؟ چرا افراد متدین را در کنار غیر متدین کاملاً صمیمی و راحت به نمایش می گذارد؟ دلیل این همه تأکید بر تساهل و تسامح خصوصاً از نوع دینی چیست؟

-      سوالاتی برای تأمل: چرا بعد از ورود ماهواره به خانه آشفتگی در روابط خانوادگی دیده می شود؟ آیا دلیلی می تواند توجیح کننده وجود ماهواره در خانه باشد؟ آیا تضمینی است که ماهواره ببینیم و تأثیری نپذیریم؟ آیا داشتن ماهواره نشان دهنده امروزی بودن ماست؟

-      سوالاتی برای تأمل: شبکه های ماهواره ای بامیراث شهدای ما چه می کند؟ به راستی آیا استفاده کنندگان از محتوای ماهواره در قبال آن جواب مناسبی برای ائمه، اهل بیت، امام وشهدا دارند؟

-       از آنجا که مردم باورهای دینی و اعتقادی خود را بسیار دوست دارند، به این سادگی از آن دست نخواهد کشید لذا برننامه سازان شبکه های ماهواره ای در قدم امول نه تنها توهین و تحقیری نسبت به دین ندارند بلکه به آن احترام گذاشته و حتی ممکن است در مناسبات مختلف دینی به متدینان تبریک و تسلیتی نیز بگویند به طور مثال شبکه فارسی وان مدتی ایام شهادت ائمه را تسلیت می گفت تا مخاطب مسلمان ایرانی را داشته باشد.

-       برنامه سازان ماهواره ای در غالب برنامه های مختلف سعی در نقد و زیر سوال بردن اعتقادات دارند و به نام بحث های علمی و دینی، دین را مورد تختعه و نقد قرار می دهند بدون آنکه فرصت دفاع را به مدافعان و کارشناسان دینی بدهند.

-       شبک های ماهواره های با ساخت بازی ها و فیلم هایی که جنبه سرگرمی داشته و برای کودکان جذاب اسـت، نمادهای دینی را به عنوان دشمن انسانیت معرفی کرده، و بدین ترتیب کودکان را از دین متنفر و با آن دشمن می سازند.

-      هنگامی که اعضای خانواده در روزهای متوالی سریال های نامناسب ماهواره را که هدف آن عادی سازی روابط با نامحرم است، مشاهده می کنند مرزهای اخلاقی بین اعضاء خانواده کم رنگ می شود و عفت زنانگی و غیرت مردانگی مفهومی نا آشنا و قریب جلوه می کند.

-       به نظر اندیشمندان غربی مشکل اصلی جهان غرب مسائل اقتصادی و سیاسی و ... نمی باشد بلکه بحران ناشی از فروپاشی انسجام اخلاقی است.

-      هیچ روایتی از ائمه و اهل بیت نداریم که اجازه نگاه کردن به تصاویر مبتذل را داده باشند علاوه بر آن در بسیاری از روایات، اینگونه اعمال راه ورود شیطان به قلب انسان و نیز ورود انسان به ورطه هلاک و جهنم معرفی شده اند.

-          استفاء: نگاه به فیلم مبتذل که بیشتر زنان غیر مسلمان در آن بازی می کنند در صورتی که موجب تحریک انسان نشود چه حکمی دارد؟

جواب اکثر مراجع با توجه به اینکه اینگونه فیلم ها شهوت برانگیز و مقدمه ارتکاب گناه است، نگاه به آن حرام است.

-      شایسته است مسئولان محترم در حوزه های فرهنگ و هنر و ساخت برنامه های علمی، آموزی و سرگرم کننده حرفی برای گفتن داشته باشند و به یاری خداوند سبحان با تمام توان خویش در میدان جنگ نرم قدری قوی تر و مقتدرانه تر عمل کنند. انشاء الله

-      هرزه نگاری در حقیقت به معنای مطالبی است که از لحاظ جنسی آشکار هستند و عمدتا به قصد تحریک جنسی ارائه می شوند. کارشناسان اجتماعی برا ین عقیده اند که پیام های این عمل بسیار خطرناک است چرا که مثلا قاتلان جنسی که اعتراف کرده اند هرزه نگاری آنها را به این کار واداشته است.