previous pauseresume next

مقام معظم رهبری و بسیج

تبیین پنج شاخص اصلی انقلابی گری در سخنان مهم رهبر انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام خمینی؛

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه قشرهای مختلف مردم در حرم مطهر امام خمینی (رهامام راحل را شخصیت «مؤمنِ متعبدِ انقلابی» خواندند و با تأکید بر ادامه راه «امامِ انقلابیِ ملت» به عنوان تنها راه پیشرفت و تحقق اهداف مردم و نظام، پنج شاخص مهم «انقلابی گری» را تبیین کردند و افزودند: باید با استفاده از تجربه مذاکرات هسته ای یعنی اثبات ضرورت بی اعتمادی به امریکا، مسیر حرکت و پیشرفت کشور را ادامه داد.

بیانات رهبری در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه ۹ دی

رهبر معظم انقلاب: حضور مردم و ایمان دینی دو عنصر برجسته ی حماسه نهم دی ۸۸ بود 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه نهم دی، اراده خداوند متعال و ایمان به توفیق الهی را عامل اصلی هدایت قلبها و دلهای ملت ایران برای حضور در عرصه‌های مختلف برشمردند و خاطرنشان کردند: حضور عظیم و خروشان مردمی در ۹ دی ۸۸، تجلّی بارزی از هویت و ماهیت انقلاب یعنی روح دیانت حاکم بر دلهای مردم بود.

بسیج یک منطق و منظومه فکری است.

ما بسیج را از اول تا امروز در میدان عمل دیده ایم در عرصه های مختلف اما همه عمل، در دفاع مقدس جنگ هشت ساله- در سازندگی ، در فناوری های متنوع- از سلول های بنیادی بگیرید تا انرژی هسته ای، این ها کار بسیج است.

فرازی از بیانات حضرت امام خامنه ای در جمع پنجاه هزار نفری فرماندهان بسیج (۱۳۹۲/۸/۲۹)

بسیج در باب صدق –که در اول عرایضم عرض کردم- امتحان صداقت را داده است در جنگ تحمیلی، در دفاع مقدس که روزگار سخت کشور بود، بسیج امتحان داد. بعد از دوران دفاع مقدس و قضایای بعد هم تا امروز بسیج همه جا امتحان صداقت خودش را داده است، سازمان بسیج و مجموعه بسیج نشان داده است که صداقت دارد

اشتراک در مقام معظم رهبری و بسیج